Rewa – miejsce na udane wakacje

Gdy nadchodzi czas wakacji, wielu z nas ma w głowie tylko jedną myśl „wybierzmy się nad morze!”, jednak w dzisiejszych czasach wybór miejsca, w którym spędzimy kilka beztroskich letnich dni, nie jest wcale łatwy. Ostatnio prawdziwy renesans przeżywają wyjazdy nad polskie wybrzeże, a podróż zagraniczna przestaje być wyznacznikiem społecznego statusu. Ostatnio więc pokazaliśmy Wam słoneczne i urokliwe Mielno – teraz pora na kolejne ciekawe miejsce.

Warto zwrócić uwagę na to, jakie atrakcje oferują rodzime ośrodki turystyczne. Jednym z ciekawszych wyborów jest Rewa. Jest to niewielka wioska rybacka, położona pomiędzy Puckiem a Gdynią. Jej wartość dla turystów tworzy przede wszystkim doskonałe położenie w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, gdzie można odetchnąć pełną piersią i bez ograniczeń wydychać bałtycki jod. Warto też pamiętać, że baza noclegowa w tej małej miejscowości oferuje sporo obiektów różnego rodzaju, od kempingów i pokoi gościnnych, do hoteli, których ceny za noc będą niższe niż w pobliskim Trójmieście. Można potraktować więc Rewę jako doskonały punkt wypadowy do zwiedzenia tej części Polski. W samej wiosce możemy dobrze zjeść, próbując dań kuchni kaszubskiej, będzie to też dobry przyczynek do poznania kultury tego regionu, zwłaszcza gdy spośród tego jakie noclegi Rewa oferuje, wybierzemy mały pensjonat, prowadzony przez związanych z regionem gospodarzy. Naszą przygodę powinniśmy jednak zacząć od pójścia na plażę. Przejrzysta wody zatok Gdańskiej i Puckiej, których Rewa stanowi granicę oraz czysty piasek, zachęcają do nadmorskich spacerów i kuszą niezwykłymi widokami. Znajdzie się tu również miejsce dla miłośników sportów wodnych, podobnie jak na pobliskim Półwyspie Helskim, tutaj również mamy okazję nauczyć się windsurfingu, czy zdobywającego ostatnio coraz większą popularność kitesurfingu. Nie będziemy przy okazji narażeni na tak wielki ścisk, jaki w sezonie panuje w większych i bardziej popularnych miejscowościach regionu, więc znajdziemy tu miejsce na romantyczny wyjazd we dwoje, czy też spokojne wakacje z całą rodziną.

Koniecznie będąc w Rewie trzeba udać się na Cypel Rewski, aby zobaczyć Krzyż Morski oraz pierwsze tablice upamiętniające ludzi morza. Krzyż ten postawiono w 2004 roku, ufundowany został przez mieszkańców gminy Kosakowo. Mosiężne tablice w kształcie róży wiatrów poświęcone są: Janowi Leszczyńskiemu, generałowi Józefowi Hallerowi oraz Klemensowi Długiemu.

Rewa wydaje się doskonałym miejscem na spędzenie udanych wakacji na polskim wybrzeżu. Aby w pełni cieszyć się pięknymi widokami i wyjątkowo zadbaną plażą, musimy jednak liczyć, że kapryśna nadmorska pogoda, okaże się dla nas łaskawa. Trudno sobie wyobrazić, by tak piękne miejsce mogło nie przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym turystom, zwłaszcza w pełnym słońcu!

4 thoughts on “Rewa – miejsce na udane wakacje

  1. W Rewie lubię wypoczywać, to miejsce zdecydowanie ma coś w sobie, jestem stałym gościem tamtejszych miejsc noclegowych :)

  2. @kawosz – wiadomo, że każdy woli co innego i ma inne preferencje, my z dziećmi natomiast bardzo lubimy wypoczywać w Rewie, chociaż w Mielnie nigdy nie byliśmy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>