Mielno na słońce i niepogodę

Mielno to duża nadmorska wieś w północno-zachodniej Polsce, w powiecie koszalińskim, w województwie zachodniopomorskim. Ulokowana na Wybrzeżu Słowińskim, bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno.

Morze Bałtyckie jest najcenniejszym walorem w Mielnie. Piaszczyste plaże oraz morska bryza sprawiają, że co roku odwiedza to miejsce wielu turystów. Wioska ta to duży kurort turystyczny. Świetnie rozwinięte są tutaj punkty usługowe i gastronomiczne. W restauracjach można zjeść smaczne posiłki, przygotowane przez doświadczonych kucharzy. Do najbardziej popularnych zaliczają się świeże ryby, dostarczane regularnie przez tutejszych rybaków. Wzdłuż plaży rozciągają się chodniki spacerowe, a w znajdujących się licznych straganach i punktach można kupić przekąski, lody, pamiątki oraz sprzęt plażowy. Wszystko to czyni tutejszy pobyt jeszcze bardziej komfortowym i wyjątkowym.

W Mielnie znajdziemy także coś dla amatorów sportów ekstremalnych. Na przykład park linowy. Park ten jest świetnym miejscem dla całej rodziny. Na jego terenie znajdują się trasy o różnej trudności. Profesjonalna obsługa dba, aby pobyt tutaj był wspaniałą przygodą. Atmosfera na każdej trasie jest pełna niezapomnianych emocji! Niezależnie od wieku każdy z pewnością znajdzie odpowiednią trasę dla siebie.

Strzeżone plaże w sezonie letnim gwarantują rodzinom z dziećmi wspaniały pobyt wakacyjny. Do miejsca tego co roku przybywa wielu turystów. Zachwycając się urokami tego miejsca, korzystają z szerokiej bazy noclegowej. Noclegi oferują duży wybór miejsc. Możemy znaleźć schronienie w hotelu, pensjonacie, prywatnej kwaterze lub na miejscu kempingowym. Warto wspomnieć, że prywatne kwatery wyróżniają się nadzwyczajną atmosferą i gościnnością gospodarzy. Należy jednak pamiętać, że w sezonie letnim jest duże zapotrzebowanie na noclegi. Warto zatem zarezerwować swoje miejsce noclegowe przed czasem.

Mielno jest również pełne atrakcji w chłodniejsze miesiące. Odbywają się tutaj Zloty Morsów. Znajdujący się w okolicy Pomnik Morsa stanowi symbol owych wydarzeń. Zloty te z całej Polski przyciągają miłośników kąpieli zimowych i są jednym z najpopularniejszych punktów zimowego sezonu. Zaczęto je organizować w 2004 roku. Z każdym kolejnym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony turystów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>