Kruklanki i ciekawe atrakcje

Kruklanki to niewielka wieś, położona na Mazurach, w powiecie giżyckim. Wypoczywającym tutaj osobom oferuje przede wszystkim niesamowitą ciszę i spokój, których próżno szukać w wielu innych lokalizacjach. Z racji tego, że ta niewielka wieś od dawna cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród odwiedzających Mazury osób, z każdym rokiem bardzo prężnie rozwija się przede wszystkim baza noclegowa. Obecnie niemalże każdy zdoła znaleźć, czasem także w ostatniej chwili, odpowiadające jego oczekiwaniom noclegi. Kruklanki to przede wszystkim możliwość noclegów w kwaterach prywatnych.

Pomimo tego, że Kruklanki nie są zbyt wielką miejscowością, to jednak z pewnością nikt, kto wybierze to miejsce na wypoczynek nie będzie się tam nudził. Jeżeli Mazury to na pewno nieodzownym elementem są jeziora. W okolicy Kruklanek znajdują się aż 4, jednakże bardzo blisko jest także do tak zwanych Wielkich Jezior Mazurskich, najbliżej z pewnością znajduje się Jezioro Mamry. Dlatego też, jeżeli ktoś chce większość dnia spędzać nad wodą, na pewno w Kruklankach nie będzie miał z tym najmniejszego kłopotu. Można tutaj nie tylko się kąpać, ale także oddawać się przyjemnościom uprawiania sportów wodnych. Tutaj jednak należy wpierw sprawdzić czy jezioro, nad które się wybieramy nie jest objęte strefą ciszy, wtedy bowiem nie można na wodzie używać sprzętów takich jak motorówki, wydające głośne dźwięki. Na pewno jednak okoliczne jeziora to raj dla wędkarzy – w każdym jest bardzo wiele ryb, które bez problemu można łowić, po wcześniejszym uzyskaniu odpowiednich pozwoleń. Te zaś można zakupić bez problemu na przykład w sklepie.

Będąc na urlopie w Kruklankach na pewno powinno się wybrać na spacer po okolicy. Lasy pełne grzybów i jagód zachęcają do spacerów. Podczas nich można natknąć się na wiele zwierząt, które w innych regionach są już rzadko spotykane. W niedalekiej odległości od Kruklanek zwiedzać można rezerwaty przyrody, w tym niezwykle znany rezerwat żubrów. Tam bez problemu można podziwiać żyjące w jak najlepiej do ich potrzeb dostosowanych warunkach te piękne i majestatyczne zwierzęta. W miejscowości można podziwiać także zabytkowy zwalony most czy przepiękny kościół. Znaleźć tutaj można także nadszarpnięte nieco zębem czasu resztki umocnień z czasów II wojny światowej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>