Kaszuby dobrym terenem na wypoczynek

Kaszuby jest to rejon kulturowy leżący w północnej Polsce, w województwie Pomorskim. Obszar z własną kulturą, językiem i tradycjami, które sięgają na tych terenach nawet tysiąca lat. Rodowitych Kaszubów posługujących się tym językiem jest 250 000, z czego część jest na emigracji głównie w Kandzie. Tutejsi mieszkańcy bardzo dbają o swoją przynależność kulturową i dlatego też pielęgnują to u swoich dzieci ucząc je tego języka. W lokalnych szkołach naucza się na bieżąco kaszubskiego, a na Uniwersytetach w Trójmieście możemy zobaczyć całe kierunki poświęcone temu regionowi. Kaszubi bardzo mocno odczuwają swoją przynależność do tego terenu, jak i również do samej Polski, dzięki temu podczas wojny, część osób z podziemia antyniemieckiego i antykomunistycznego walczyła z okupantami i była Kaszubami.

Rejon ten przyciąga bardzo dużo turystów z całej Polski, dzięki czemu jest to bardzo ważny ośrodek kulturowy całego pomorza. Szymbark jest miejscem gdzie możemy poznać tutejszą kulturę, jadło i alkohole, jest to również miejsce dla dzieci, dzięki czemu możemy spokojnie tam przyjechać z całą rodziną. Ośrodek turystyczny w Szymbarku jest miejscem zamkniętym o płatnym wejściu, dzięki czemu możemy tam czuć się bardzo swobodnie nawet z dziećmi. Atrakcją jest tutaj możliwość zobaczenia i wejścia domu sybiraka, który został zbudowany na Syberii przez zesłańców. Dla dzieci oraz dorosłych z bardziej aktywnym trybem wypoczynku, może być to na przykład tutejszy park linowy nad zoo, dzięki czemu razem z naszymi pociechami możemy się bardzo dobrze bawić.

Baza noclegowa -> {} tych terenów jest bardzo zróżnicowana w zależności od tego, na jakim obszarze się znajdujemy. Miejsca noclegowe to np. domki, hotele, hostele, dzięki którym bardzo przyjemnie spędzimy wakacje. Koszt noclegu w zależności od miejscowości może wahać się od 30 zł do nawet 1200 zł za dobę. Skrajna różnica w cenach wynika z wielkości regionu oraz różnych miejscowości, w zależności od tego w której będziemy mieszkać. Podczas wyjazdu musimy pamiętać o rezerwacji miejsc, dzięki temu w momencie przyjazdu będziemy mieli pewność że nikt nam go nie wynajmie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>